Şehirler arası seyahat edenler ya da yurt dışından tatil için gelen kişiler otellerde kalmayı tercih eder. Geçici olarak ikamet edilen otellerin hijyenik ve temiz olması gerekir. Otellerde görülebilen tahta kurusu, pire ve böcek gibi canlılar hoş bir ortam oluşturmaz. Müşterilerin otelden memnun kalması için bu durumlara karşın otel ilaçlama düzenli olarak yapılır. Sürekli insan değişikliği olduğu için hastalık yayılması, valiz yolu ile mikrop bulaşması olası durumlardır. İlaçlamaların yapılması ile bu problem en aza indirgenir.

Otel ilaçlama nedir?

Otel ilaçlaması otel sahibi tarafından ilaçlama şirketi ile anlaşılıp yaptırılır. Düzenli olarak yapılması konaklayan insanların sağlığı için önemlidir. Otelin temiz ve dezenfekte olması otelin yararına olur. Çünkü otelin bu özelliklerinden memnun kalan kişiler yolu düştüğünde tekrar aynı oteli tercih eder. Otel mutfağı, restoran, kalorifer dairesi gibi otelde bulunan alanlar hamam böceği türevlerinin üremesine en çok olanak sağlayan yerlerdir. Bu alanlarda görülen böceklerden kurtulma yolları ile kesin çözüm içerir.

Otel Ilaçlama Nedir 1024x576
Otel ilaçlama 3

Otel ilaçlamada kullanılan yöntemler nelerdir?

Otellerde ilaçlama yapılırken dört adet bulunan yöntemden en uygun olanı tercih edilir. Bu yöntemi belirleyen kişiler ilaçlama şirketlerinde çalışan uzman ekiplerdir. Böceğin türüne ve yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilecek yöntemlerin listesi şu şekildedir:

  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Jel ilaçlama
  • Fare istasyonu
Otel Ilaçlamada Kullanilan Yöntemler Nelerdir 1024x576
Otel ilaçlama 4

Kokusuz ilaçlama genelde kapalı mekanlarda kullanılır. Kokulu ve kokusuz ilaçlama en etki gösteren ilaçlama türüdür.

Otel ilaçlama fiyatları ne kadar?

Otel ilaçlama fiyatları ev ve ofis gibi alanlara göre daha yüksek fiyat içerir. Çünkü ilaçlanacak alan artmış olur. Büyük bir otelin ilaçlanmasına göre yine fiyat çok uçuk değildir.İlaçlama firması ile fiyat pazarlığına girilirse daha uyguna ilaçlama yaptırılabilir.

İlaçlama hizmeti almak için fiyat modülümüzü kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Aldığınız Hizmeti Yorumlayın

Yorumlarınız ve oylarınız bizim için önemli

Average rating / 5. Oy:

Şu anda oy verilmedi