Örümcekler çok başarılı omurgasızlardır ve dünyanın dört bir yanında çayırlar, tepeler, ahşaplar ve binalar dahil olmak üzere birçok farklı habitatta bulunurlar. Onlar böcek değil, Arachinida’dır.

Örümcekler yumurtadan minyatür örümceklere dönüşen yumurtalar bırakırlar ve daha sonra (birkaç kez deri döküldükten sonra) yetişkinlere dönüşürler. Tüm türlerdeki dişi örümcek, erkeklerden daha büyük ve daha ağırdır. Birçoğunun keskin bir görüşü var, özellikle avlarını takip eden “Avlanan” örümcekler bu konuda çok iyidir.

örümcek ile ilgili bilgiler
Örümcek 2

Bütün örümcekler, dişlerinden avlarına zehir enjekte edebilir. Türkiye ‘ de çok az örümcek insan derisini delebilir. Ağ, karın kuyruğundaki bezlerden eğrilir. Tüm örümcekler, avlarını yakalamak için ağ kullanmayan türler de dahil olmak üzere ağ örebilir. Örümcekler çok temizdir ve tımar ve temizlik için saatler harcarlar.

Bazen yabancı örümcekler daha sıcak ülkelerden ithal edilebilir. Bunlar türe bağlı olarak öldürebilir.

Sahte Dul Örümcekler

“Sahte dul”, kötü şöhretli karadul örümceğine benzeyen yaklaşık 120 örümcek türünden herhangi biri için kullanılan genel bir terimdir. Steatoda Nobilis, İngiltere de manşetlere çıkan örümcek türüdür. Bazen “İngiliz karadul” olarak da anılır ve yaklaşık 1Tl lik bozuk para büyüklüğündedir. Steatoda Nobilis, genellikle bir kafatasının şekline benzeyen krem ​​rengi işaretlere sahip koyu kahverengi karnı ile tanınır. Kırmızımsı-turuncu bacakları olan sarımsı kahverengi bir gövdeye sahiptir.

Sahte Dullar Ne Kadar Tehlikelidir?

Çok değil. Yalancı dullar ısırabilir ancak tüm böcek ısırıkları gibi, reaksiyon şiddeti kişiden kişiye göre değişir.

Kaynak: Wikipedia

Böcek ilaçlama yaptırmak için sayfamızı ziyaret edin.