Gümüşçün böceği çatlaklarda ve boşluklarda yaşar. Genellikle tavan araları, bodrum katları ve gezinme alanlarında daha fazla sayıda bulunur. Güney bölgelerinde açık havada da yaygındır. Ahşap çatılara sahip evler, daha ciddi Gümüşçün böceği istilası yaşıyor gibi görünüyor. Bu tür, ahşap üzerinde oluşan mikro organizmalardan kaynaklanıyor olabilir.

Daha fazla yiyecek, daha fazla Gümüşçün böceği ile sonuçlanır. İçeride, mutfaklarda, banyolarda ve diğer odalarda ara sıra veya düzenli olarak Gümüşçün böceği görülecektir.

gümüşçün böceği
Gümüşcün Böceği 2

Gümüşcün Böceğinin Özellikleri

Gümüşcün Böceğinin Boyutu: Küçük, uzun, üçgen böcekler, genellikle 1.5-2.5 cm arası bir uzunluktadır.

Gümüşcün Böceğinin Renkleri: Tipik olarak parlak gri veya gümüş rengi olurlar.

Gümüşcün Böceğinin Davranışları: Gümüşçün böceği, mantar küfleri ve organik maddelerle beslenir. Doğal kumaşlara, kağıtlara ve kitap ciltlerine zarar verebilirler. Gümüşçün böceği sayısını en aza indirmek için çatlakların ve boşlukların yanı sıra tavan arası ve gezinme boşluklarının ilaçlanması gereklidir. Ancak bu haşere, profesyonel bir şirket için bile tamamen ortadan kaldırılması en zor böceklerden biridir.

Gümüşçün Böceğinden Evinizi Nasıl Koruyabilirsiniz ?

Özellikle ahşap çatıları olan evlerde, Gümüşçün böceği kontrol edilmesi çok zor olabilir. Ahşap nemi tutar ve Gümüşçün böceği için yiyecek görevi gören yüzey küflerinin büyümesine izin verir. İstila edilen çatıların tamamen işlenmesi de çok zordur – Gümüşçün böceği yaşayabileceği tüm alanlara ulaşmak zor olduğu için. Ayrıca, Gümüşçün böceği genellikle alt kısımlarda ve olukların arkasındaki ön panonun arkasında yaşar.

Gümüşçün böceği daha sonra bu “rezervuar” alanından evin içini istila eder. Tavan aralarındaki sorunu bir araya getiren, bir profesyonelin Gümüşçün böceği barınaklarını aramak için tavan arasına güvenli bir şekilde girmesini önleyen üflemeli yalıtımdır. Gümüşçün böceği düzenli bir sorun olduğunda bir profesyonele danışılmalıdır. İlaçlama gerektirebilecek alanlar şunları içerir:

-Sıhhi tesisatın bulunduğu boşluklar.

-Elektrik prizlerinin arkasında boşluklar.

-Pencere ve kapıların etrafında kalıplama.

-Tavan arası, gezinme alanı ve bodrum.

-Zemin kaplama arası boşluklar.

Kaynak: Wikipedia

Böcek ilaçlama yaptırmak için sayfamızı ziyaret edin.