Tüm bitler gibi, kuş bitleri de hayatta kalmak için konakçılarının üzerinde veya çok yakınında kalmalıdır. Sonuç olarak, bir binanın üzerinde veya içinde bulunan kuş yuvaları ile birlikte bulunabilirler.

bit nedir
Bit 2

Kuş Bitinin Özellikleri

Kuş Bitinin Boyutu: Türlere göre değişir; genellikle 3 mm veya daha küçüktür.

Kuş Bitinin Renkleri: Türe bağlı olarak, rengi tabandan kahverengiye ve kremsi beyaza değişir.

Kuş Bitinin Davranışları: Bir dizi bit türü, çeşitli kuş türlerini istila eder. Burada temsil edilen resim yalnızca bir türdür. Çiftliklerde, kümes hayvanlarına bulaşan bitlerin bazen ahırlarda sorun haline geldiği ve kuşlarla çalışan insanları ısırdıkları bilinmektedir. Daha yaygın olarak evlerde ve ticari binalarda, güvercinler ve serçeler gibi zararlı kuşları istila eden bitler, evlerin yaşam alanlarına girebilirler. Bu tür bitler, bir insan konakçıda yaşayamayacak durumda olsalar da, bildirildiğine göre birkaç nadir vakada insanları ısırırlar.

Genellikle bir veya daha fazla örnek, bir pencere kenarında, yerde veya muhtemelen tavandan veya duvardan çıkıp ölmek üzere düştükleri bir masa veya zemin üzerinde bulunur. Genel olarak, bu tür durumlar tavan arasına, duvarlara veya bina çatısının dış kenarına yuva yapan kuşlardan kaynaklanır. Bitler tipik olarak kuş yuvasından çıkar ve ev sahibi kuşlar ayrıldıktan sonra dolaşırlar.

Bununla birlikte, nadiren, ticari bir binada (örneğin, bir cami minaresi) devam etmesine izin verilen kuş aktivitesi, bazılarının yeni konakçı arayışı içinde dolaşmaya başladığı noktaya kadar bit ve diğer kuş ektoparazitlerinin istilasına neden olabilir.

Bitlerden Nasıl Korunabilirsiniz ?

Bitler, bir ev sahibi aramak için dolaşırken bir binada bulunabilir. Bu durum en iyi deneyimli bir profesyonel tarafından halledilir. Bitlerin kaynağını belirlemede, söz konusu bitin bir entomolog tarafından doğru şekilde tanımlanması çok önemlidir. Kuş bitini kontrol etmek için, bina içindeki veya üzerindeki kuş aktivitesi ortadan kaldırılmalı veya önlenmeli ve tüm yuva malzemeleri kaldırılmalıdır.

Yuvaların bulunduğu alanlar, dolaşan bitleri ortadan kaldırmak için genellikle ilaçlama gerektirir. Ek olarak, duruma bağlı olarak duvar boşluklarının ve diğer boşlukların delinmesi ve işlenmesi gerekebilir. Durum ne olursa olsun, bulunan herhangi bir bit, türünü ve dolayısıyla kökenini belirlemek için bir entomolog tarafından incelenmeli ve tanımlanmalıdır.

Kaynak: Wikipedia

Böcek ilaçlama yaptırmak için sayfamızı ziyaret edin.