Fabrikalar haşerelerin en çok istila ettiği yer olarak bilinir. Bunun sebebi fabrikaların genellikle ormanlık alana ve dere kenarlarına kurulmasıdır. Fabrikada üretilen maddeye göre haşereler farklılık gösterebilir. İlaçlamanın yapılması üretilen ürün ve çalışanlar için oldukça önemlidir. Eğer ilaçlama yapılmazsa haşerelerin temizlenmesi ve imha edilmesi zorlaşır. Fabrika ilaçlama ile oluşabilecek ciddi hastalıkların önüne geçilebilir. 

Fabrika ilaçlama nedir?

Fabrika İlaçlama 1024x576
Fabrika ilaçlama 3

Gıda üretimi yapan fabrikalar hamam böceği ve karıncalar ile çok sık sıkıntı yaşar. Bu haşereler, üretilen ürünün bozulmasından dolayı maddi zarara yol açar. Aynı zamanda fabrikada hijyen kavramı ortadan kalkar. Bu durumda sağlık açısından zararlı olabilecek hale gelir. Mobilya üretimi yapan fabrikalarda ise ağaç kurdu, fare, güve gibi haşere ve kemirgenlerin sayısı oldukça fazladır.

Tüm bu problemlerin oluşmaması için ilaçlama firmaları ile iletişime geçilir.

Fabrika ilaçlamasında kullanılan yöntemler nelerdir?

Fabrikalarda uygulanan böcek ilaçlama işlemlerinde, sıvı ilaçlar daha yaygın biçimde kullanılır. Ancak bu durum haşere veya kemirgen türüne bağlı olarak değişir. Bu tür canlıların etkisiz hale gelmesi için katı ya da toz ilaçlar kullanılabilir. Fabrikaların yalnızca belirli bir kısmında haşere ilaçlama yapılabileceği gibi tüm alanlarında da uygulanabilir. Fabrikalarda yemekhane bölümünde daha sık görülen haşere sorunu için bölge olarak ilaçlama yapılabilir. Fakat fabrikanın tüm alanlarında ilaçlama yapılması haşereleri yok etmek için daha kesin sonuç verir.

Fabrika Ilaçlamasinda Kullanilan Yöntemler Nelerdir 1024x576
Fabrika ilaçlama 4

Fabrika ilaçlama fiyatları ne kadar?

Fabrika ilaçlama fiyatları büyük alan olduğundan biraz fazla olabilir. Ancak genele bakıldığında ekonomiktir.fabrikalarda görülen haşereler genellikle nemli ve rutubetli alanlarda barınır. Fare ve böcekler her türlü atıkla beslenebilen canlılardır. Fabrika büyük alan olduğundan haşereler fark edilene kadar çoktan yumurtalarını bırakır. Ciddi zararlara sebebiyet vermemek amacıyla tüm fabrika ilaçlama yapılır.

Aldığınız Hizmeti Yorumlayın

Yorumlarınız ve oylarınız bizim için önemli

Average rating / 5. Oy:

Şu anda oy verilmedi