Ev ilaçlaması sinek ve böcek türlerinden kurtulma yollarından biridir. Ev temizlenmediğinde ya da yiyecek kırıntıları döküldüğünde böcekler ortaya çıkabilir. Bahçeden, apartmandan, su borularından böcek gelme olasılığı yüksektir. Yaz aylarında pencerelerinde sineklik bulunmayan kişiler de genellikle kara sinek ve sivrisinek sorunu ile karşılaşır. Yapılan ilaçlama işlemi ile bu problemler son bulur. Ev ilaçlama firmaları sorunu tam anlamak için müşteri ile diyalog halinde bulunur. Doğru ilaçlamanın yapılması için bu önemlidir.

Ev ilaçlama nedir?

Ev ilaçlama bir nevi dezenfekte etme işlemidir. Yaşanan böcek ya da sinek istilasının artmadan önlem alınması için ilaçlamanın erken yapılması gerekir. Yeni çıkan yasaya göre yeni iş yeri açacak olan kişiler de iş yerini ilaçladığına dair bir belge sunmalıdır. Ev ilaçlama işlemi az da yapılsa mutlaka uygulanması gereken bir işlemdir. Çünkü zararlı maddeler barındıran böcekler ve sinekler insan vücudunda yara ve şişliğe sebep olabilir.

İlaçlama hakkında detaylı bilgi almak için makalemize göz atmayı unutmayın.

Ev ilaçlatmak neden gerekli?

Eski zamanlardan beri böcekler insanların yaşadığı her bölgede yaşayıp onların besinlerine ve yaşam alanlarına ortak olmaya devam etmiştir. Ev ilaçlatmak neden gerekli sorusu genelde henüz böcek ve türevleriyle karşılaşmamış insanların sorusu olur. Ancak neredeyse herkesin gün gelip ihtiyaç duyduğu bir hizmet şekli haline gelmiştir.

İlaçlama yapılış şekli ve önemi merak edilen diğer bir konudur. Akrep, çıyan, arı ve kene gibi bazı zehirli haşere çeşitleri insan sağlığı açısından çok ciddi tehlike oluşturur. Bu böceklerin eve girmesi sonucu zaman, zaman böcek sokmaları ve ısırmaları ile bazı sağlık sorunları gündeme gelir.

Ev ilaçlama yaptırmalı mıyım?

İlaçlama işlemi sürekli olmasa da senede en az bir kez yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü böcekler her yerde gezinen canlılardır ve kimse huzurunun bu yüzden kaçmasını istemez. Bahçeler, doğalgaz ve su boruları böceklerin barınmayı en çok tercih ettiği alanlardır. Bir yol buldukları takdirde insanların odalarına kadar girer. Bu problemlerin yaşanmaması için ilaçlama şirketleri ile iletişime geçilir. Ev ilaçlatmak neden gerekli şirketler tarafından da kişiye özetlenir.

Ev ilaçlatmaya neden gerek duyarız?

Ev ilaçlama zararlı ve tehlike saçan birçok böcek türünün yaşam alanlarından temizlenmesi için gereklidir. Doğal yaşam bölgelerinden yaşam alanlarına yönelip apartman ve evlere giren böcekler insan sağlığını riske atar. Hastalık taşıyıcısı zararlı böceklerin evlerden arındırılması için ilaçlama yapılır.

Ev Ilaclama Ne Kadar
Ev ilaçlama 2

Ev ilaçlama kesin çözüm mü?

Evler genellikle yaz aylarında böceklendiğinden çoğu kişi ilaçlama işini geçe kalmadan yaptırır. Yoğun talepten ötürü ev ilaçlaması için müşteriye gün ve saat verilir. İlaçlamada kullanılan maddelerin yoğun zehir içermesi ile böcek ve türevleri etkisiz hale gelir. Evini senede en az 1 kez ilaçlatan kişi böcek sorunu ile karşı karşıya kalmaz.İlaçlar zehir içerdiğinden çıplak elle temas edilmemesi gerekir.

Ev ilaçlama hizmetleri nelerdir?

Ev ilaçlatmanın gereği ilacı kullanan kişilerin hiçbir böcek problemi yaşamamasından sonra fark edilir. Ev ilaçlama hizmeti bünyesinde profesyonel çalışan ekip evin ve haşerenin incelemesini yaptıktan sonra bahçe ve ev için ilaçlama yapabilir. İlaçlama yapıldıktan bir süre sonra böceklerin öldüğü gözle görülebilir. Ev ilaçlatmak neden gerekli sorusu bu gözlemler karşısında cevabını almış olur.

İlaçlama yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Ev ilaçlaması yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar aşağıdaki gibi belirtilmiştir:

  • Paketi açılmış olan yiyeceklerin ağzı sıkıca kapatılmalıdır.
  • Evde çok sık kullanılan objeler sarılıp kaldırılmalıdır.
  • Evde akvaryum varsa üstü ıslak havlu ile örtülmelidir.
  • İlaçlama esnasında kimsenin bulunmaması gerekir.

Aldığınız Hizmeti Yorumlayın

Yorumlarınız ve oylarınız bizim için önemli

Average rating / 5. Oy:

Şu anda oy verilmedi