Böcekten kurtulma sağlayan ilaçlama şirketleri il ve ilçelerde oldukça fazla sayıda bulunur.İlaçlama yapılması için özel ilaçlama yapılır. Özellikle yaz aylarında hamam böceği artışı olur. Kış aylarında ise kalorifer böceği denilen türden böceklere rastlanabilir. Böcek sayısı tek tük olduğunda pek göze batmaz. Ancak böcekler belirli yerlere yumurta bırakan hayvanlardır. Yumurta bırakmasıyla beraber tüm ev böcekle dolabilir.

Yaza aylarında daha sık görülmesi evin cam ve kapısının daha çok açık kalmasından kaynaklanır. Kışın ise doğalgaz boruları ısındığı için böcekler oldukları yerden dışarı çıkmaya başlar. Böceklerin birden fazla türü vardır. Küçük ve büyük boyutlarda birçok böcek türü ile karşı karşıya kalınabilir. Tüm böceklerin tek ortak yanı evde görüldüğünde kişiye rahatsızlık vermesidir.

Böcek ilaçlama nedir?

İlaçlama yapılmadan önce ilaçlama şirketi önceden ilaçlanacak evi incelemeye gelir. Çünkü ilaçlanacak alana göre karışım hazırlaması gerekir. İlaçlama yöntemlerinin çeşitleri olduğundan evde ya da iş yerinde görülen böceğin neye benzediği merak edilir. Farklı böcek türleri için farklı ilaçlama yapılır. İlaçlama fiyatları şirkete ve ilaçlama yapılacak alana göre değişiklik gösterir.

İlaçlama hizmeti almak için ilaçlama fiyat modülümüzü kullanabilirsiniz.

Böcek ilaçlama kesin çözüm mü?

Böcek ilaçları içerisinde zehirli madde barındırır. Ev ya da iş yerinde böcek gören kişiler ilk olarak kendileri marketten aldıkları zehirleri dener. Ancak bu zehirler tek tük bulunan böcekler içindir. Eğer böcek sayısı fazla sayıda görülürse böcek ilaçlaması düşünmelidir. İlaçlar yoğun zehir içerdiğinden kesin çözümdür. Ancak tamamen sonlandırılması için ilaçlama birden fazla yapılmalıdır.

Bocek Ilaclama Yontemleri Nelerdir
Böcek ilaçlama 2

Böcek ilaçlama yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Böcekleri öldürmek için hazırlanan karışım oldukça tehlikelidir. Bu yüzden zehir ile temas etmemek gerekir. ilaçlama yapılırken ve yapıldıktan sonra bir süre ilaçlanan alana girilmemesi önerilir.

İlaçlama yöntemlerini eğitim almamış bir kişinin uygulaması sakıncalıdır. Çünkü ilaçlama yapılırken ekiptekiler zehirli maddeye göre kendilerini koruyarak işlemi gerçekleştirir. İlaçlama yapmadan önce güvenilir yöntemler aranıyorsa profesyonel şirketlerden yardım alınır. Küçük ve kapalı alanlara uygulama yapılacaksa kişinin etkilenmemesi amacıyla kokusuz ilaçlama tercih edilebilir.

Böcek ilaçlama yöntemleri nelerdir?

Ev içerisinde ilaçlama yapılmadan önce evde karşılaşılan böcek türü ile ilgili detaylı bilgilere sahip olunması gerekir. Farklı özelliklere sahip haşereler olduğundan ilaçlama yöntemleri farklılık gösterir. Eğer evde hamam böceği ya da kalorifer böceği sorunu bulunuyor ise genellikle kokusuz ilaçlama ya da jel ilaçlama yöntemleri tercih edilir. Ancak evde pire problemi görülürse pireler yumurtalarını her yere bıraktıkları için dolayısıyla ilaçlama yöntemi de buna bağlı olarak değişiklik gösterir.

İlaçlamanın yapılma şekline ilaçlamayı yapacak kişi karar verir. Alanında iyi olan firmalar önceden böceklerin yuvalarını tespit etmek için gelir. Böceklerin şekline ve rengine bakarak ilaçlama yöntemleri arasından bir tanesi ve en uygun olanını seçer. İlaçlamalar fare kapanı, jel ile ilaçlama, kokulu ve kokusuz ilaçlama olarak birbirinden ayrılır. Genellikle sıvı kullanılarak ilaçlama yapılır. Sıvı olmasının nedeni buhar yöntemi ile böceklerin etkisiz hale gelmesidir. Bazı haşere türleri için toz zehir kullanımı mevcuttur.

Evinizde uygulanabilecek böcek ilaçlama yöntemleri

Böcek ilaçlama yöntemleri aşağıdaki gibi belirtilmiştir:

  • Püskürtme şeklinde
  • Buharlı yöntemle
  • Jel ilaçlama şeklinde
  • Fare zehirlerin kullanılarak

Kapalı alanlarda zor etkisiz hale gelen böceklerin yok olması için buharlı ilaçlama şekli, en fazla uygulanan yöntem olarak dikkat çeker. Kokulu ilaçlar kullanılarak dumanlı böcek ilaçlama şekli uygulandığında etki daha çok artar. Böcek ilaçlama yöntemleri böceklerden kurtulma yolları için denenen yöntemlerdir.

Böcek ilaçlama yöntemleri kim tarafından uygulanır ?

İlaçlama yöntemi sağlık bakanlığından onaylı ilaçlar ile gerçekleştirilir. Bunun nedeni ilaçların insan vücudunda herhangi bir tahribata neden olmaması içindir. İlaçlama konusunda eğitim almış ve deneyimler edinerek uzmanlaşmış kişiler ev ya da açık alanlarda ilaçlama işlemini yapabilir. İlaçlama yöntemleri bu alanların açık ve kapalılığına göre farklılık gösterir.

Böcek ilaçlama yöntemlerinin etkisi ne zaman geçer?

İlaçlamalarda kullanılan böcek ilaçların kalıcılığı ilacın kalitesine göre ortalama 3 ay kadar etki etmeye devam eder.  Bir böcek ilacının uygulama aşamasından sonra evde kalıcılık süresi tüm olumsuz durumlara karşın yaklaşık 1 ile 1,5 ay arasında değişir. Böcek ilaçlama yöntemleri özellikle bilinçsiz olarak yapılan ev temizliği ile kalıcılık etkisini neredeyse tamamen ortadan kaldırır.

Her haşere tek bir böcek ilaçlama ile yok olur mu ?

Haşere türü oldukça fazla bulunan bir türdür. Haşere zararlı mikropları barındıran canlılara verilen addır. Bu canlılar mikrobu taşıyarak insan vücuduna temas ettiğinde zarar verebilir. Böcek sokmasından sonra şişme ve kızarma şikayetleri ile aile hekimine başvuran kişilerin sayısı oldukça fazladır. Antibiyotik krem kullanarak mikrobun öldürülmesi sağlanır. Bu gibi durumlar yaşanmaması için ilaçlama yapılır. Her haşere türü farklı boyutta ve özellikte olduğu için ilaçlama yöntemi de buna göre farklılık gösterir. İlaçlama yöntemi fiyatları birbirinden farklı olur.

Böcek ilaçlama yaptırmanın zararları ve faydaları nelerdir ?

Böcek ilaçlama işinin profesyonellere bırakılması hem daha ekonomik hem de daha zahmetsiz olarak görülür. Böcek ilaçlamaları uygulamaları sayesinde yaşam alanı haşerelerden arınır ve rahat hareket edilir. Böcek ilaçlaması yapılan şirketlere ulaşmak internet sayesinde oldukça kolaydır. Böcek ilaçlama yöntemleri kokusuz ilaçlama seçeneğine sahip olsa da zehir fazla solununca kişide baş dönmesi gibi sıkıntılar yaratabilir.

Aldığınız Hizmeti Yorumlayın

Yorumlarınız ve oylarınız bizim için önemli

Average rating / 5. Oy:

Şu anda oy verilmedi