Bina ilaçlama apartmandan ve bahçeden gelebilecek böcek türleri için yapılan bir dezenfekte işlemidir. İlaçlama firması binaya gelerek pire, tahta kurusu ve hamam böceği gibi insan sağlığına zararlı böcekleri ilaçlar.ilaçlama işi genellikle apartmanda oturan kişiler arasında anlaşılıp yaptırılır. Eğer apartman yöneticisi seçilmişse bu işle o kişi ilgilenir. İlaçlama şirketlerinin araştırmasını yaparak fiyat bilgisi alır. Bu fiyat bilgisinden yola çıkarak en uygun ilaçlama şirketi ile anlaşır ve bunu apartmanda kalan kişilere duyurur. Apartmanda para toplanarak ilaçlama şirketinin parası verilerek ilaçlama işlemi yaptırılır.

Bina ilaçlama nedir?

Apartmana dışarıdan gelen böcekler bir süre sonra evlerin içlerine dadanmaya başlar. Bahçeli olan apartmanlarda bu problem daha yaygındır. Bu sıkıntıyı çeken kişiler aralarında konuşarak ilaçlama şirketi çağırırlar. Senede bir ya da iki kez yapılan ilaçlama ile bu şikayetlerin azaldığı söylenir.İlaçlama yapılacak alana göre öncesinde karışım hazırlar. Buhar yöntemi ile apartmanın her bir köşesine ilaçlama uygulanır. Bina ilaçlaması yapılırken merdivenlerin çok kullanılmaması önerilir. Kullanmak zorunda olan kişilerin korkuluklara olan temastan kaçınması gerekir.

Bina İlaçlama 1024x576
Bina ilaçlama 3

Bina ilaçlamasında kullanılan yöntemler nelerdir?

Bina ilaçlaması yapılırken sıvı ilaçlar tercih edilir. Kokulu ya da kokusuz şekilde bu seçeneğe, binada oturanların isteği ile karar verilir. Zararlı canlılara karşı en etkin mücadele yöntemi olarak bilindiğinden tüm apartmanın ilaçlanması haşere sorununu ortadan kaldırır. Haşerelerin yoğun olduğu durumunda, tüm binanın ilaçlanması gerekir. Mutlaka, profesyonel olarak hizmet veren ilaçlama firmaları ile anlaşılmalıdır.

Bina Ilaçlamasinda Kullanilan Yöntemler Nelerdir 1024x576
Bina ilaçlama 4

Bina ilaçlama fiyatları ne kadar?

İlaçlama fiyatları için birden fazla şirket ile görüşmekte faydır. Tek bir evin ilaçlanmasından daha yüksek fiyat olur ancak apartmanda oturanlar tarafından bölüşüleceği için ilaçlama fiyatı uyguna gelir.

Böcek ilaçlama fiyatları için makalemizi okumayı unutmayın.

Aldığınız Hizmeti Yorumlayın

Yorumlarınız ve oylarınız bizim için önemli

Average rating / 5. Oy:

Şu anda oy verilmedi